Michał Jarema Fotografia - Legnica | DolnośląskieMichał Jarema Fotografia - Legnica | Dolnośląskie

Tworzę narracyjne opowieści, pełne magii, klimatycznego światła oraz szczerych emocji.

Moja Filozofia

Moje prace charakteryzuje naturalność oraz reporterska smykałka do utrwalania Waszych prawdziwych emocji. Nie doszukacie się w nich zwyczajowego podejścia. Zależy mi aby opowiedzieć, jak wygląda Wasz najważniejszy dzień moimi oczami.

Historię tworzę w oparciu o naturalne ujęcia. Szukam prawdziwych łez wzruszenia, niewymuszonych gestów. Dbam o detale. Nie zajmuję się reżyserowaniem, nie ustawiam, staram się być jak najmniej zauważalny.

Dużą uwagę przywiązuję do nieuchwytnych momentów i interakcji między Wami i Waszymi najbliższymi. Jestem z Wami dla Was. Wszystko po to, byście ze wzruszeniem przywoływali moment ślubu przez lata Waszej miłości.

F.A.Q

 1. Jak pracujesz jaki jest styl Twojej fotografii?

Staram się być niewidoczny, nie zakłócać Waszego naturalnego rytmu i emocji, które towarzyszą Wam w tym wyjątkowym dniu. Taki jest cel reportażu ślubnego, aby nie ustawiać i nie wymuszać kadrów.

 1. Skąd jesteś, jak wygląda sprawa z dojazdem, gdzie dojeżdżasz i jaki jest koszt dojazdu?

Jestem z Legnicy. Do każdego zlecenia dojazd w obrębie 50 km jest w cenie. Pracuję gdziekolwiek sobie tego zapragnieciecie. Stawka za dojazd jest określona w umowie.

 1. Jak wygląda sprawa z noclegiem i wyżywieniem podczas wesela?

W obrębie województwa Dolnośląskiego nie potrzebuje noclegu. Wyżywienie podczas wesela jest potrzebne, nie wyobrażam sobie pracować 12h bez posiłku. Wiele sal weselnych przewiduje zniżkę w menu dla obsługi.

 1. Jakiego sprzętu używasz?

Pracuje na profesjonalnym, pełnoklatkowym systemie Nikon z obiektywami Sigma. Wykonując realizacje dla Was pracuję na dwóch kartach pamięci, z której jedna jest kopią zapasową.

 1. Czy można wykupić osobno sesje narzeczeńską oraz poślubną?

Pewnie! W pakiecie wszystko jest taniej,  jestem elastyczny, dopasowuję się do Waszych potrzeb. Wszelkie szczegóły znajdziecie w ofercie.

 1. Jak wygląda sprawa publikacji zdjęć na stronie i portalach społecznościowych?

W umowie mam zapis o możliwości publikacji Waszego wizerunku w celach marketingowych, ze specjalną zniżką za taką możliwość. Kiedy to Wy chcecie pochwalić się fotografiami proszę zawsze o podpisanie mnie jako autora. Tak kształtuje się moja pozycja na rynku.

 1. Jak prezentuje się system płatności za reportaż ślubny?

Po podpisaniu umowy wpłacacie zadatek w ciągu 7 dni od podpisania umowy w wysokości 500 zł. Druga rata jest płatna najpóźniej w dniu ślubu.

 1. Ile godzin trwa reportaż ślubny?

Reportaż trwa maksymalnie 12 h. Obejmuje on przygotowania, ceremonię oraz przyjęcie weselne do oczepin.

 1. Czy w trakcie ceremonii używasz lamp błyskowych?

Nie używam w trakcie ceremonii lamp błyskowych. Łapie nauralne światło i moim celem nie jest zakłócanie Waszej ceremonii.

 1. Zdjęcia grupowe – czy reportaż takie przewiduje?

Rodzice oraz krewni byli by zawiedzeni, gdyby oferta ich nie przewidywała. Na pewno znajdziemy na nie czas.

 1. Czy wszyscy goście pojawią się na zdjęciach?

Staram się uchwycić wszystkich gości, natomiast nie gwarantuję, że wszyscy Wasi bliscy znajdą w się w kadrach.

 1. Co sądzisz o obecności dodatkowych fotografów?

Nie fajnie jest sobie wchodzić w pardę… Dotyczy to także gości weselnych. Im więcej osób walczy o idealny kadr tym gorzej.

 1. Czy posiadasz szkolenie z fotografowania w obiektach sakralnych?

Oczywiście, zawsze mam diecezjalną przepustkę przy sobie do okazania przed ceremonią, jeśli tylko istnieje taka potrzeba.

 1. Po jakim czasie otrzymamy zdjęcia i w jakiej rozdzielczości?

Czas przewidziany na wykonanie zlecenia to od 30 dni do maksymalnie 120 dni roboczych.  Zdjęcia otrzymacie w oryginalnym rozmiarze, przewidzianym dla aparatu pełnoklatkowego, w formacie .jpg. Wszystkie zdjęcia zostaną poddane autorskiej obróbce graficznej.

 1. W jakiej formie przekazujesz zdjęcia?

W standardzie przesyłam najpierw zdjęcia do Waszej akceptacji, poprzez link do serwera. Gdy uzyskam Waszą akceptację zlecam przygotowanie drewnianego pudełka, nośnika USB w drewnianej oprawie z waszymi inicjałami oraz wybieram zdjęcia do wydruku, które stanowią namacalną historię z dnia ceremonii oraz sesji poślubnej. Dodatkowo na okres 6 mc od przekazania zdjęć dostajecie prywatną galerię online dla Was i Waszych bliskich zabezpieczoną hasłem.

 1. Czy przekazujesz zdjęcia surowe z aparatu w formacie RAW?

Nigdy nie odważył bym się sygnować swoim nazwiskiem niedokończonego efektu mojej pracy. Dodatkowo zdjęcia w tym formacie nie są obsługiwane przez większość domowych komputerów – są dla Was zbędne.

 1. Czy istnieje u Ciebie możliwość zamówienia odbitek oraz fotoalbumu jaki jest czas realizacji?

Oczywiście, że tak! Możecie wybrać swoje dodatkowe zdjęcia do wydruku, jak i zamówić fotoalbum dla Was oraz waszych rodziców na pamiątkę. Szczegóły znajdują się w ofercie.

 1. Czy możemy wybrać zdjęcia z puli wszystkich zdjęć.

Selekcję zdjęć przeprowadzam osobiście. Wybieram te zdjęcia, które są poprawnie zrobione, zgodnie ze sztuką pod każdym względem, Wy też na pewno na nich wszystkich będziecie wyglądać zjawiskowo.

 1. Jak można zarezerwować termin?

Jeśli jesteście zdecydowani co do oferty, przesyłam Wam umowę do zapoznania się, możemy ustalić warunki współpracy, poznać się lepiej. Możemy także podpisać umowę na odległość. Po podpisaniu umowy termin jest aktualny po wpłacie zadatku.

 1. Czy przed podpisaniem umowy możemy się spotkać?

Zachęcam Was do tego gorąco! Bardzo miło będzie mi Was poznać w mniej oficjalnych warunkach i bez stresu przed tak ważnym dniu waszego życia.

 1. Czy po podpisaniu umowy można zmienić datę ślubu?

Mam nadzieję, że umowę ze mną podpiszecie, gdy już data i miejsce ślubu będą ustalone. Jeżeli zmieniona data ślubu nie będzie zarezerwowana przez inną parę, to jest to możliwe